Vanuit welk land shop je?

We tonen winkels die naar jouw land leveren. De taal past zich daarop aan en je kunt die altijd wijzigen.

Ierland en VK

Rest van Europa

Beste elektrische mountainbikes in 2026

Bijgewerkt · 6 producten vergeleken · 13 kenmerken vergeleken

Een e-MTB voegt motorondersteuning toe aan een echte mountainbike, zodat je verder klimt en op één dag meer trails rijdt. Elke fiets hier is een pedelec die op de weg en op trails mag worden gebruikt: de motor helpt alleen terwijl je trapt, heeft een vermogen van 250 W en stopt met ondersteunen bij 25 km/u. Er is dus geen rijbewijs of verzekering nodig in het Verenigd Koninkrijk, Ierland of de EU.

We vergeleken zes fietsen van vijf merken, van een budgethardtail tot een lichte premium fiets met volledige vering. De specificaties komen van de eigen pagina's van de fabrikanten, en we noemen het door elke fabrikant opgegeven bereik. Prijzen veranderen vaak, dus gebruik de knoppen om de actuele prijs bij elke winkel te zien.

Kort antwoord: Beste budget: Rockrider E-ST 500. Beste hardtail: Cube Reaction Hybrid Performance 720. Beste waarde met volledige vering: Giant Stance E+ 2. Beste voor kracht: Canyon Neuron:ON 7. Beste licht: Specialized Turbo Levo SL 2 Comp Alloy.

Elektrische mountainbikes vergeleken voor Nederland en België

KenmerkRockrider E-ST 500 (27.5 in)Beste budgetRockrider E-ST 500 (27.5 in)Cube Reaction Hybrid Performance 720Beste hardtailCube Reaction Hybrid Performance 720Giant Stance E+ 2Beste fullsus-waardeGiant Stance E+ 2Canyon Neuron:ON 7Beste voor krachtCanyon Neuron:ON 7Cube Stereo Hybrid ONE44 Pro 800Beste groot bereikCube Stereo Hybrid ONE44 Pro 800Specialized Turbo Levo SL 2 Comp AlloyBeste lichtgewichtSpecialized Turbo Levo SL 2 Comp Alloy
Bekijk prijzen
Ideaal voorEerste e-MTB met een krap budgetLange ritten en gemengde padenEerste trailfiets met volledige veringKrachtig trailrijden voor het geldDagelijkse ritten en grote accurangeEen fiets die rijdt als een gewone mountainbike
PrijsklasseBudgetMiddenklasseHogere middenklasseHogere middenklasseHogere middenklassePremium
TypeHardtail e-MTBHardtail e-MTB (gecontroleerde Easy Entry-framevariant)Trail-e-MTB met volledige veringTrail-e-MTB met volledige veringTrail-e-MTB met volledige veringLichte trail-e-MTB met volledige vering
MotorBrose C, middenmotor, 250 WBosch Performance Line (BDU34), middenmotorGiant SyncDrive Sport2, met Yamaha, middenmotorBosch Performance Line PX, middenmotorBosch Performance Line CX, middenmotorSpecialized SL 1.2, middenmotor, 320 W piek
Maximaal koppel50 Nm75 Nm75 NmTot 90 NmTot 120 Nm (vermelding Cube)50 Nm
Accu420 Wh, verwijderbaar (Samsung SDI- of LG-cellen)720 Wh (Bosch PowerTube 720, geïntegreerd)625 Wh (EnergyPak Smart, geschikt voor bereikverlenger)Bosch PowerTube 600 Wh of 800 Wh (kies bij het bestellen)800 Wh (Bosch PowerTube 800, geïntegreerd)320 Wh, volledig geïntegreerd
Opgegeven bereikTot 90 kmTot 185 km (Bosch-cijfer, geciteerd door Cube)Niet gepubliceerdNiet gepubliceerdNiet gepubliceerdNiet gepubliceerd
Veerweg (voor / achter)120 mm voor / hardtail120 mm voor (100 mm op kleinere maten) / hardtail140 mm voor / 125 mm achter150 mm voor / 145 mm achter140 mm voor / 140 mm achter150 mm voor / 150 mm achter (140 mm vork op maat S1)
Frame6061-aluminiumAluminium Superlite (6061)ALUXX SL-aluminium, FlexPoint-achterveringAluminiumAluminium SuperliteM5-aluminium
Wielen en banden27.5 in, 2.25-2.35 in tubeless-klare banden27.5 in op dit frame, Schwalbe Smart Sam 2.6 in29 in, Maxxis Minion DHF 2.5 in voor, Dissector 2.4 in achter29 in (27.5 in op XS-S), Schwalbe Romy Trail 2.5 in29 in (27.5 in op maat S), Schwalbe Smart Sam 2.6 inGemengd: 29 in voor, 27.5 in achter, 2.4 in-banden
VersnellingenMicroshift Acolyte 8-speed (12-42T)Shimano Deore 12-speed (10-51T)Shimano Deore LinkGlide 10-speed (11-43T)Shimano Deore 12-speed (10-51T)Shimano XT-achterderailleur, Deore-shifter, 12-speed (10-51T)SRAM Eagle 90 T-Type 12-speed (10-52T)
RemmenTektro M276 hydraulische schijfrem, 160 mmShimano BR-MT200 hydraulische schijfrem, 180 mmTektro HD-M745 Orion 4-zuiger hydraulisch, 203 mmShimano M6220 4-zuiger hydraulisch, 203 mmShimano BR-MT420 4-zuiger hydraulisch, 203 mmSRAM Maven Bronze 4-zuiger hydraulisch, 200 mm
Gewicht (merk)22.9 kg (maat M, zonder pedalen)26.2 kg (vermelding Cube)Niet gepubliceerd26.5 kg (maat M)26.7 kg (vermelding Cube)20.26 kg (maat S4)
OordeelEen volwaardige middenmotor-hardtail met hydraulische remmen en een verwijderbare accu, tegen een prijs die de grote namen niet kunnen evenaren, in een eenvoudig en licht uitgevoerd pakket.Een hardtail met grote Bosch-accu voor bosroutes, grind en lichte trails, die bereik en afwerking biedt tegen een middenklasseprijs, al is hij zwaar.Een eenvoudige 29er met 125 mm achterveerweg, een accu van 625 Wh en sterke vierzuiger-remmen van een merk met een breed dealernetwerk.Canyons beste full-power e-MTB qua prijs-kwaliteit, met een sterke Bosch PX-motor, een RockShox-vork, een dropper en een keuze uit accu's, rechtstreeks verkocht.Een zware maar goed uitgeruste trailfiets met een accu van 800 Wh, een krachtige Bosch CX-motor, RockShox-vering en een dropper-zadelpen.Een lichte, wendbare e-MTB die rijdt als een gewone trailfiets met extra hulp, ten koste van een kleine accu en een premiumprijs.

Uitgebreide beschrijvingen

Rockrider E-ST 500 (27.5 in)
Beste budget

Rockrider E-ST 500 (27.5 in)

Ideaal voor: Eerste e-MTB met een krap budget · Budget

Een volwaardige middenmotor-hardtail met hydraulische remmen en een verwijderbare accu, tegen een prijs die de grote namen niet kunnen evenaren, in een eenvoudig en licht uitgevoerd pakket.

Advertentie · affiliatelinks

Prijzen in andere landen vergelijken

Elke winkel toont zijn eigen prijs, valuta en leveringsvoorwaarden. Niet elke winkel levert in het buitenland en belastingen kunnen verschillen.

Pluspunten

  • Brose-middenmotor met koppelsensor, zeldzaam op dit prijsniveau
  • Hydraulische schijfremmen en een verwijderbare accu van 420 Wh
  • Lichtste hardtail hier, rond de 23 kg
  • Tubeless-klare wielen en ruimte voor banden van 2,5 inch

Minpunten

  • Eenvoudige Microshift 8-speed-versnellingen en een Suntour-vork van 120 mm
  • Alleen twee maten vermeld, en de voorraad raakt snel uitverkocht
  • Bedoeld voor makkelijke trails, niet voor zwaar rijden

De Rockrider E-ST 500 is de verstandige manier om met elektrisch mountainbiken te beginnen als je niet bereid bent veel geld uit te geven. Anders dan veel goedkope e-bikes heeft hij een middenmotor, een Brose C-eenheid met koppelsensor. Dat betekent dat de ondersteuning meebeweegt met hoe hard je trapt, wat natuurlijk voelt op hellingen en losse ondergrond. De motor levert 50 Nm koppel, en de ondersteuning stopt bij 25 km/u, zoals de EU-regels vereisen.

De 420 Wh-accu is verwijderbaar, zodat je hem binnen kunt opladen, en Decathlon noemt tot 90 km per lading. Zie dat als het beste geval op rustig terrein bij lage ondersteuning. Het pakket rond de motor is eenvoudig: een frame van 6061-aluminium, Microshift 8-speed-versnellingen, een Suntour-vork van 120 mm en Tektro hydraulische remmen met remschijven van 160 mm. Met 22,9 kg voor een medium is hij makkelijk genoeg op een autodrager te laden.

Het is geen fiets voor steile, technische afdalingen. Decathlon zelf omschrijft het gebruik als laag-intensief en op middelniveau, en de vork is een eenvoudige coilvork. Zie hem als een capabele allrounder voor bosroutes, grindpaden en weekendtrailcentra, en daarin doet hij het heel goed. De voorraad bij Decathlon verandert vaak, dus controleer de beschikbaarheid.

Belangrijkste specificaties
TypeHardtail e-MTB
MotorBrose C, middenmotor, 250 W
Maximaal koppel50 Nm
Accu420 Wh, verwijderbaar (Samsung SDI- of LG-cellen)
Opgegeven bereikTot 90 km
Veerweg (voor / achter)120 mm voor / hardtail
Frame6061-aluminium
Wielen en banden27.5 in, 2.25-2.35 in tubeless-klare banden
VersnellingenMicroshift Acolyte 8-speed (12-42T)
RemmenTektro M276 hydraulische schijfrem, 160 mm
Gewicht (merk)22.9 kg (maat M, zonder pedalen)
DisplayERGO 500 met 3 ondersteuningsstanden en loopmodus
MatenM (165-174 cm) en XL (185-200 cm) vermeld bij Decathlon Ierland

Opmerking over de controle: Alle gegevens komen van de eigen pagina van Decathlon Ierland. Oudere vermeldingen van deze fiets op andere sites noemen een bereik van 70 km en andere vorkmodellen; wij gebruiken de claim van 90 km van Decathlon en de XCM-vork van 120 mm die nu wordt vermeld. De pagina noemt twee mogelijke celfabrikanten en drie mogelijke bandmodellen, afhankelijk van de beschikbaarheid.

Specificaties gecontroleerd bij: Decathlon Ierland-productpagina (E-ST 500)

Terug naar de tabel ↑

Cube Reaction Hybrid Performance 720
Beste hardtail

Cube Reaction Hybrid Performance 720

Ideaal voor: Lange ritten en gemengde paden · Middenklasse

Een hardtail met grote Bosch-accu voor bosroutes, grind en lichte trails, die bereik en afwerking biedt tegen een middenklasseprijs, al is hij zwaar.

Advertentie · affiliatelinks

Prijzen in andere landen vergelijken

Elke winkel toont zijn eigen prijs, valuta en leveringsvoorwaarden. Niet elke winkel levert in het buitenland en belastingen kunnen verschillen.

Pluspunten

  • Grote Bosch-accu van 720 Wh voor lange dagen
  • Soepele Bosch Performance Line-motor met 75 Nm
  • Brede Deore-overbrenging 10-51T en banden van 2,6 inch
  • Verschillende framestijlen en maten, plus geschikt voor spatborden

Minpunten

  • Zwaar, met meer dan 26 kg
  • Eenvoudige coilvork beperkt het vermogen op ruw terrein
  • MT200-remmen zijn van instapniveau voor een zo zware fiets

De Cube Reaction Hybrid Performance is een praktische hardtail voor rijders die bereik belangrijker vinden dan pure trailagressie. De Bosch Performance Line-motor levert tot 75 Nm en staat bekend om zijn soepele en stille werking, en de PowerTube-accu van 720 Wh is groot voor een fiets op dit niveau. Cube geeft voor de accu een bereik van maximaal 185 km op, een cijfer dat uitgaat van ideale omstandigheden, dus reken in heuvelachtig terrein op veel minder.

De uitrusting is verstandig in plaats van opwindend. Een 12-speed Shimano Deore-aandrijving met een 10-51T-cassette geeft een breed tandwielbereik voor klimmen, 2,6 inch Schwalbe Smart Sam-banden zorgen voor comfort en grip op grind en bosroutes, en de SR Suntour coilvork biedt 120 mm veerweg (100 mm op kleinere frames). Het aluminium frame heeft interne kabelgeleiding en is klaar voor spatborden, dus de fiets werkt als trailmachine en als dagelijkse fiets.

Het grote nadeel is het gewicht. Cube vermeldt 26,2 kg voor de versie die we controleerden, en de grote accu maakt daar deel van uit. De remmen zijn Shimano MT200-hydraulisch, prima voor gematigd gebruik maar niet wat je kiest voor steile afdalingen.

Voor gemengd rijden met af en toe een trail, en voor rijders die accugrootte belangrijker vinden dan vering, is het een degelijke keuze in het middensegment.

Belangrijkste specificaties
TypeHardtail e-MTB (gecontroleerde Easy Entry-framevariant)
MotorBosch Performance Line (BDU34), middenmotor
Maximaal koppel75 Nm
Accu720 Wh (Bosch PowerTube 720, geïntegreerd)
Opgegeven bereikTot 185 km (Bosch-cijfer, geciteerd door Cube)
Veerweg (voor / achter)120 mm voor (100 mm op kleinere maten) / hardtail
FrameAluminium Superlite (6061)
Wielen en banden27.5 in op dit frame, Schwalbe Smart Sam 2.6 in
VersnellingenShimano Deore 12-speed (10-51T)
RemmenShimano BR-MT200 hydraulische schijfrem, 180 mm
Gewicht (merk)26.2 kg (vermelding Cube)
VorkSR Suntour X32 NLO coil
DisplayBosch Purion 200

Opmerking over de controle: We controleerden de Easy Entry-versie (27.5 in) op de pagina van Cube. Het cijfer van 185 km is het beste-geval-bereik van Bosch voor de PowerTube 720 zoals het op de pagina van Cube staat, niet een test van deze fiets door Cube. Wielmaat, veerweg en gewicht verschillen bij de andere framevarianten; de cijfers van Cube gelden daarvoor.

Specificaties gecontroleerd bij: Cube Reaction Hybrid Performance 720-productpagina, Cube Reaction Hybrid-assortimentspagina

Terug naar de tabel ↑

Giant Stance E+ 2
Beste fullsus-waarde

Giant Stance E+ 2

Ideaal voor: Eerste trailfiets met volledige vering · Hogere middenklasse

Een eenvoudige 29er met 125 mm achterveerweg, een accu van 625 Wh en sterke vierzuiger-remmen van een merk met een breed dealernetwerk.

Advertentie · affiliatelinks

Prijzen in andere landen vergelijken

Elke winkel toont zijn eigen prijs, valuta en leveringsvoorwaarden. Niet elke winkel levert in het buitenland en belastingen kunnen verschillen.

Pluspunten

  • Volledige vering met 140/125 mm veerweg tegen een middenklasseprijs
  • Accu van 625 Wh plus optionele bereikverlenger van 250 Wh
  • Vierzuiger-remmen met remschijven van 203 mm
  • Breed dealernetwerk voor onderhoud

Minpunten

  • Gewicht niet gepubliceerd
  • Eenvoudige vering en 10-speed versnellingen
  • Specificaties verschillen per modeljaar en markt

De Giant Stance E+ 2 is gebouwd rond een eenvoudig idee: geef nieuwere trailrijders volledige vering en een sterke accu zonder premiumprijs. De SyncDrive Sport2-motor, ontwikkeld samen met Yamaha, heeft 75 Nm koppel, en de EnergyPak Smart-accu heeft 625 Wh volgens de actuele specificatiebladen die we vonden. Giant verkoopt ook een bereikverlenger van 250 Wh voor dit frame, wat een flinke marge geeft op lange dagen.

Het chassis gebruikt Giants FlexPoint-achterwerk, een flex-draaipuntontwerp dat 125 mm veerweg geeft met minder lagers om te onderhouden, gecombineerd met een SR Suntour-vork van 140 mm. De wielen zijn 29 inch met grip-Maxxis-banden, en Tektro Orion-vierzuiger-remmen met remschijven van 203 mm geven vertrouwen op steile afdalingen, wat op dit niveau opvallend is. Het schakelen gebeurt met een 10-speed Shimano Deore LinkGlide-aandrijving, die gebouwd is voor de extra belasting die e-bikemotoren op de ketting zetten.

De fiets doet niet alsof hij een racemachine is. De veringonderdelen zijn eenvoudig, het versnellingsbereik is smaller dan bij de twaalfspeed-concurrenten, en Giant publiceert geen gewicht. Hij is het best te zien als een robuuste, vergevingsgezinde trailfiets die je bij een lokale dealer kunt kopen en laten onderhouden.

Specificaties verschillen per regio en jaar, dus bevestig de grootte van de accu en de kleur bij de winkel voordat je bestelt.

Belangrijkste specificaties
TypeTrail-e-MTB met volledige vering
MotorGiant SyncDrive Sport2, met Yamaha, middenmotor
Maximaal koppel75 Nm
Accu625 Wh (EnergyPak Smart, geschikt voor bereikverlenger)
Opgegeven bereikNiet gepubliceerd
Veerweg (voor / achter)140 mm voor / 125 mm achter
FrameALUXX SL-aluminium, FlexPoint-achtervering
Wielen en banden29 in, Maxxis Minion DHF 2.5 in voor, Dissector 2.4 in achter
VersnellingenShimano Deore LinkGlide 10-speed (11-43T)
RemmenTektro HD-M745 Orion 4-zuiger hydraulisch, 203 mm
Gewicht (merk)Niet gepubliceerd
AchterveringSR Suntour Raidon R-demper, 190x45 mm
BereikverlengerOptioneel EnergyPak Plus, 250 Wh (Britse pagina van Giant)

Opmerking over de controle: Giants actuele Duitstalige specificatieblad vermeldt de SyncDrive Sport2 (75 Nm) en een accu van 625 Wh. Een oudere Engelstalige (Ierse) specificatie voor dezelfde naam vermeldt een motor van 70 Nm en een accu van 500 Wh, dus eerdere voorraad kan afwijken; wij gebruiken het nieuwere blad. Giant publiceert geen gewicht of opgegeven bereik voor dit model, dus beide staan als niet gepubliceerd. De Britse pagina van Giant noemt in sommige tekst 120 mm achterveerweg, maar 125 mm in de specificatie; wij gebruiken 125 mm.

Specificaties gecontroleerd bij: Giant Stance E+ 2-specificatieblad (PDF), Giant UK-pagina Stance E+

Terug naar de tabel ↑

Canyon Neuron:ON 7
Beste voor kracht

Canyon Neuron:ON 7

Ideaal voor: Krachtig trailrijden voor het geld · Hogere middenklasse

Canyons beste full-power e-MTB qua prijs-kwaliteit, met een sterke Bosch PX-motor, een RockShox-vork, een dropper en een keuze uit accu's, rechtstreeks verkocht.

Advertentie · affiliatelinks

Prijzen in andere landen vergelijken

Elke winkel toont zijn eigen prijs, valuta en leveringsvoorwaarden. Niet elke winkel levert in het buitenland en belastingen kunnen verschillen.

Pluspunten

  • Krachtige Bosch PX-motor met tot 90 Nm
  • Keuze uit accu van 600 of 800 Wh
  • RockShox-vering, dropper en vierzuiger-remmen
  • Rechtstreeks verkocht, vaak met een retourtermijn van 30 dagen

Minpunten

  • Zwaar, met 26,5 kg
  • Alleen online verkocht, dus de laatste afstelling en het onderhoud regel je zelf
  • Opgegeven bereik is niet gepubliceerd

De Neuron:ON 7 is Canyons instap in het full-power e-MTB-assortiment, en hij heeft meer uitrusting dan de meeste fietsen in een vergelijkbare prijsklasse. De Bosch Performance Line PX-motor levert tot 90 Nm koppel en is stil en soepel, wat past bij technische klimpartijen. In het Verenigd Koninkrijk en de EU is de ondersteuning, zoals bij elke wettelijke pedelec, beperkt tot 25 km/u. Je kunt kiezen voor een accu van 600 Wh voor lichter hanteren of een accu van 800 Wh voor lange dagen.

Het chassis heeft 150 mm voor en 145 mm achter, met een RockShox Psylo-vork en een Deluxe Select-demper. Shimano Deore 12-speed-schakelen, vierzuiger-Shimano-remmen met remschijven van 203 mm en een dropper-zadelpen zijn allemaal inbegrepen. Canyon gebruikt 29 inch-wielen op de maten M tot XL en 27,5 inch op de kleinste maten, een verstandige keuze voor kleinere rijders.

De fiets weegt 26,5 kg in maat M, dus hij is allesbehalve een veertje, en Canyon publiceert geen opgegeven bereik. Omdat Canyon rechtstreeks verkoopt, bespaar je geld, maar je doet ook de montagecontrole zelf en regelt je eigen onderhoud. Hij past dus bij rijders die thuis raad weten of in de buurt van een goede lokale monteur wonen.

Voor kracht, vering en waarde van de onderdelen is hij op dit niveau moeilijk te overtreffen.

Belangrijkste specificaties
TypeTrail-e-MTB met volledige vering
MotorBosch Performance Line PX, middenmotor
Maximaal koppelTot 90 Nm
AccuBosch PowerTube 600 Wh of 800 Wh (kies bij het bestellen)
Opgegeven bereikNiet gepubliceerd
Veerweg (voor / achter)150 mm voor / 145 mm achter
FrameAluminium
Wielen en banden29 in (27.5 in op XS-S), Schwalbe Romy Trail 2.5 in
VersnellingenShimano Deore 12-speed (10-51T)
RemmenShimano M6220 4-zuiger hydraulisch, 203 mm
Gewicht (merk)26.5 kg (maat M)
VorkRockShox Psylo Silver RC, 150 mm
DemperRockShox Deluxe Select
Dropper-zadelpenInbegrepen

Opmerking over de controle: De pagina van Canyon vermeldt de Bosch PX-motor, veerweg van 150/145 mm en een gewicht van 26,5 kg (maat M), maar niet de standaardaccugrootte of een opgegeven bereik. De opties van 600/800 Wh worden dus geciteerd zoals ze zijn vermeld, en het bereik staat als niet gepubliceerd.

Specificaties gecontroleerd bij: Canyon UK-productpagina Neuron:ON 7

Terug naar de tabel ↑

Cube Stereo Hybrid ONE44 Pro 800
Beste groot bereik

Cube Stereo Hybrid ONE44 Pro 800

Ideaal voor: Dagelijkse ritten en grote accurange · Hogere middenklasse

Een zware maar goed uitgeruste trailfiets met een accu van 800 Wh, een krachtige Bosch CX-motor, RockShox-vering en een dropper-zadelpen.

Advertentie · affiliatelinks

Prijzen in andere landen vergelijken

Elke winkel toont zijn eigen prijs, valuta en leveringsvoorwaarden. Niet elke winkel levert in het buitenland en belastingen kunnen verschillen.

Pluspunten

  • Grote accu van 800 Wh voor dagritten
  • Krachtige Bosch CX-motor
  • RockShox-vork en -demper, 140 mm aan beide kanten
  • Dropper-zadelpen en vierzuiger-remmen inbegrepen

Minpunten

  • Zwaar, met 26,7 kg
  • Alleen basisbanden voor agressief rijden
  • Opgegeven bereik is niet gepubliceerd

De Stereo Hybrid ONE44 Pro is de capabele trail-e-MTB van Cube, ontworpen voor rijders die verder willen en blijven klimmen als anderen omkeren. Zijn 800 Wh Bosch PowerTube is een van de grootste accu's op deze pagina, en de Bosch Performance Line CX-motor wordt door Cube opgegeven met tot 120 Nm ondersteuning. Zoals bij elke fiets hier stopt de ondersteuning in het Verenigd Koninkrijk en de EU bij 25 km/u.

De vering is een RockShox Psylo Silver RC Air-vork en een Deluxe Select+-demper, elk met 140 mm, wat past bij vloeiende trails en gematigd technisch rijden. Shimano's XT-derailleur en Deore 12-speed-aandrijving verzorgen de versnellingen, met 203 mm vierzuiger-remmen voor controle, en er is een dropper-zadelpen inbegrepen zodat je het zadel kunt laten zakken voor afdalingen. Schwalbe Smart Sam 2,6 inch-banden zijn comfortabel en betrouwbaar, maar ze zijn ontworpen voor gemengd gebruik, dus agressieve rijders vervangen ze misschien.

De prijs van al die capaciteit is het gewicht: Cube vermeldt 26,7 kg. Op de trail is hij stabiel en goed geplant, maar moeilijker op een drager of in een bus te tillen. Cube publiceert ook geen opgegeven bereik, dus we kunnen er geen noemen.

Als lange dagen en sterk klimmen belangrijker voor je zijn dan een lichte fiets, is dit een goed uitgeruste keuze met de brede dealerondersteuning van Cube.

Belangrijkste specificaties
TypeTrail-e-MTB met volledige vering
MotorBosch Performance Line CX, middenmotor
Maximaal koppelTot 120 Nm (vermelding Cube)
Accu800 Wh (Bosch PowerTube 800, geïntegreerd)
Opgegeven bereikNiet gepubliceerd
Veerweg (voor / achter)140 mm voor / 140 mm achter
FrameAluminium Superlite
Wielen en banden29 in (27.5 in op maat S), Schwalbe Smart Sam 2.6 in
VersnellingenShimano XT-achterderailleur, Deore-shifter, 12-speed (10-51T)
RemmenShimano BR-MT420 4-zuiger hydraulisch, 203 mm
Gewicht (merk)26.7 kg (vermelding Cube)
VorkRockShox Psylo Silver RC Air, 140 mm
DemperRockShox Deluxe Select+, trunnion-bevestiging
Dropper-zadelpenInbegrepen

Opmerking over de controle: De pagina van Cube vermeldt de aandrijfeenheid als Performance Line CX 'max. 120 Nm' en wij herhalen dat cijfer als claim van Cube. De pagina geeft geen opgegeven bereik voor deze fiets, dus dat staat als niet gepubliceerd. Cube merkt op dat fietsen door leveringsproblemen met gewijzigde onderdelen geleverd kunnen worden.

Specificaties gecontroleerd bij: Cube Stereo Hybrid ONE44 Pro 800-productpagina, Cube Stereo Hybrid-assortimentspagina

Terug naar de tabel ↑

Specialized Turbo Levo SL 2 Comp Alloy
Beste lichtgewicht

Specialized Turbo Levo SL 2 Comp Alloy

Ideaal voor: Een fiets die rijdt als een gewone mountainbike · Premium

Een lichte, wendbare e-MTB die rijdt als een gewone trailfiets met extra hulp, ten koste van een kleine accu en een premiumprijs.

Advertentie · affiliatelinks

Prijzen in andere landen vergelijken

Elke winkel toont zijn eigen prijs, valuta en leveringsvoorwaarden. Niet elke winkel levert in het buitenland en belastingen kunnen verschillen.

Pluspunten

  • Slechts ongeveer 20 kg, veel lichter dan de full-power-concurrenten
  • Fox-vering en SRAM Maven-remmen
  • Gemengde wielen voor een wendbare hantering
  • Stille, natuurlijk aanvoelende motor en goede app-bediening

Minpunten

  • Kleine accu van 320 Wh beperkt het bereik
  • Minder ondersteuning op steile hellingen dan bij full-power-motoren
  • Duur

De Turbo Levo SL 2 Comp Alloy is voor rijders die een e-bike willen die nog steeds als een mountainbike aanvoelt. Met 20,26 kg ligt het gewicht volgens Specialized enkele kilo's onder dat van de full-power-fietsen hier, en de fiets hanteert dienovereenkomstig: makkelijk door bochten te gooien, makkelijk te rijden met de motor uit, en veel makkelijker op een auto te laden. De SL 1.2-motor geeft 50 Nm en 320 W piekvermogen, een zachte boost vergeleken met de 85 Nm en meer van full-power-systemen.

Die afweging bepaalt de fiets. De geïntegreerde accu van 320 Wh is klein, en Specialized publiceert op deze pagina geen opgegeven bereik. De fiets past bij rijders die kortere, pittigere ritten plannen, of die een bereikverlenger gebruiken die je op de bidonhouder bevestigt. Verder is alles trailklaar: 150 mm Fox-vering aan beide kanten, een Fox Float 36-vork, SRAM Maven-vierzuiger-remmen, een SRAM Eagle T-Type 12-speed-aandrijving en een dropper-zadelpen met instelbare hoogte. Het frame is van M5-aluminium en heeft een wiel van 29 inch voor en 27,5 inch achter.

Het is de duurste keuze op onze lijst. Als je maximaal bereik en klimkracht wilt, kies dan een full-power-fiets. Als je een levendige fiets wilt en het gevoel van onondersteund rijden, is hij uitstekend.

Belangrijkste specificaties
TypeLichte trail-e-MTB met volledige vering
MotorSpecialized SL 1.2, middenmotor, 320 W piek
Maximaal koppel50 Nm
Accu320 Wh, volledig geïntegreerd
Opgegeven bereikNiet gepubliceerd
Veerweg (voor / achter)150 mm voor / 150 mm achter (140 mm vork op maat S1)
FrameM5-aluminium
Wielen en bandenGemengd: 29 in voor, 27.5 in achter, 2.4 in-banden
VersnellingenSRAM Eagle 90 T-Type 12-speed (10-52T)
RemmenSRAM Maven Bronze 4-zuiger hydraulisch, 200 mm
Gewicht (merk)20.26 kg (maat S4)
VorkFox Float 36 Rhythm
DemperFox Float X Performance
Dropper-zadelpenX-Fusion Manic, met afstandsbediening

Opmerking over de controle: De enige Specialized-pagina die we volledig konden lezen was de Amerikaanse pagina. Britse en Europese versies zijn beperkt tot 25 km/u ondersteuning, maar we konden geen regionale verschillen in de onderdelen bevestigen. Specialized publiceert op deze pagina geen opgegeven bereik, dus het bereik staat als niet gepubliceerd. Het gewicht geldt voor maat S4 zoals Specialized vermeldt.

Specificaties gecontroleerd bij: Specialized Turbo Levo SL 2 Comp Alloy-productpagina

Terug naar de tabel ↑

Koopgids

Hardtail of volledige vering

Een hardtail heeft alleen vering aan de voorkant. Hij is goedkoper, lichter en eenvoudiger te onderhouden, en de juiste keuze voor bosroutes, grind en gematigde trails, zoals de Rockrider E-ST 500 en de Cube Reaction Hybrid.

Volledige vering voegt achterveerweg toe, die het wiel op de grond houdt over wortels en stenen en vermoeidheid bij lange afdalingen vermindert. Als je ruwe of steile trails wilt berijden, besteed het extra geld dan aan een fiets zoals de Giant Stance E+ 2, de Canyon Neuron:ON 7 of de Specialized Levo SL.

Motormerken en koppel

Elke wettelijke e-bikemotor heeft een vermogen van 250 W, dus het koppel in Nm zegt meer over de hulp bij het klimmen. Instapfietsen bieden ongeveer 50 Nm, middenklasse-systemen van Bosch en Giant 75 Nm, en full-power-motoren zoals de Bosch PX komen op ongeveer 90 Nm of meer. Fabrikanten geven soms piekvermogen of opgeboost koppel op, dus vergelijk appels met appels.

Middenmotoren, zoals op alle fietsen hier, zitten bij de trappers en gebruiken de versnellingen, wat past bij klimmen. Lichte systemen zoals de Specialized SL 1.2 geven minder duw maar een natuurlijker rijgevoel.

Accugrootte en bereik

Accucapaciteit wordt uitgedrukt in wattuur (Wh). Opgegeven bereiken gaan uit van vlak terrein en lage ondersteuning, dus mountainbiken in steil terrein levert meestal veel minder op. Als richtlijn: 300 tot 400 Wh past bij kortere ritten, 600 Wh is een goede allrounder en 700 tot 800 Wh past bij trailritten van een hele dag. Sommige fietsen accepteren een bereikverlenger die je op een bidonhouder bevestigt voor meer afstand.

Gewicht

Full-power e-MTB's wegen over het algemeen 24 tot 27 kg, terwijl lichte modellen zoals de Specialized Levo SL rond de 20 kg wegen. Gewicht telt wanneer je de fiets op een drager tilt, hem over obstakels draagt of rijdt met de motor uitgeschakeld of met een lege accu. Controleer of het opgegeven gewicht geldt voor een medium frame en of pedalen zijn inbegrepen.

Wettelijke grenzen en waar je mag rijden

In het Verenigd Koninkrijk, Ierland en de EU telt een elektrische fiets als een gewone fiets als de motor alleen helpt terwijl je trapt, een vermogen van 250 W of minder heeft en stopt met ondersteunen bij 25 km/u (15,5 mph). Rijders in het Verenigd Koninkrijk moeten 14 jaar of ouder zijn. Ontgrendelde fietsen of fietsen die alleen op gas rijden, worden als motorvoertuigen behandeld.

Wettelijke e-MTB's mogen op bridleways en trails waar fietsen is toegestaan, maar grondeigenaren en lokale regels kunnen de toegang nog steeds beperken, dus controleer de borden voordat je rijdt.

Veelgestelde vragen

Zijn elektrische mountainbikes toegestaan in het Verenigd Koninkrijk en Ierland?

Ja, als het pedelecs zijn: de motor helpt alleen terwijl je trapt, heeft maximaal 250 W en schakelt uit bij 25 km/u (15,5 mph). Voor zulke fietsen heb je geen rijbewijs, verzekering of registratie nodig.

Is een hardtail e-MTB goed genoeg?

Voor bosroutes, grind en rustigere trails wel, en hij kost minder en weegt minder. Voor ruwe, wortelrijke of steile trails is volledige vering comfortabeler en beter beheersbaar.

Hoe ver kan een elektrische mountainbike op één lading?

Dat hangt af van de accugrootte, het terrein, het gewicht van de rijder en het ondersteuningsniveau. Fabrikanten noemen bereiken van 90 km op een Rockrider E-ST 500 met 420 Wh tot 185 km op een Bosch-accu van 720 Wh, maar heuvelachtig mountainbiken met veel ondersteuning verbruikt veel meer accu.

Hoeveel koppel heb ik nodig op een e-MTB?

Ongeveer 50 Nm is prima voor makkelijke trails. Voor steile, technische klimpartijen geven de meeste rijders de voorkeur aan 75 Nm of meer, en full-power-motoren komen op ongeveer 90 Nm. Merken geven koppelcijfers soms anders op, dus vergelijk de claims van fabrikanten zorgvuldig.

Zijn lichte e-MTB's de moeite waard?

Ze passen bij rijders die het gevoel van een gewone mountainbike willen, zoals de ongeveer 20 kg zware Specialized Turbo Levo SL 2 Comp Alloy. De afweging is een kleinere accu en minder klimondersteuning dan bij full-power-fietsen.

Elektrische mountainbikes: waar kopen in Nederland en België?

Voor Nederland en België vergelijken we Amazon.nl, Coolblue, Bol en Amazon.com.be. Voor Nederland hebben we nog geen winkelprijzen gecontroleerd: de knoppen openen de actuele prijs van elke winkel.